Zamanın Şıklığı

michael korsBir moda tasarımcısı olarak giyim ve aksesuar konusunda bir marka olan Michael Kors, gerçek adı ile Karl Anderson, 1981 yılında henüz 22 yaşındayken kendi markasını yaratmış ve ilk kadın koleksiyonunu çıkartmıştır. Bugüne kadar Jennifer Lopez’den Michelle Obama’ya kadar pek çok kişinin kıyafetini tasarlamış olan Korsun New York, Beverly Hills, Palm Beach, Chicago gibi şehirlerde butikleri bulunmaktadır. İstanbul’da da Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’nde mağazası bulunmaktadır.
Tasarımlarında şıklığı spor tarzla birleştirmeyi tercih eden Kors, kendini yalnızca kadın ve erkek giyim koleksiyonlarıyla sınırlandırmamış, çanta, ayakkabı, saat, mücevher, güneş gözlüğü, cüzdan hatta parfüm gibi pek çok diğer ürünü de markasına dahil etmiştir.
Kalite ve estetiği yaratıcılıkla birleştiren Michael Kors Saat koleksiyonları her sezona uyum sağlayan şık ve elegant modellerle tarz sahibi kullanıcılara hitap etmektedir. Saat, zamanı gösteren bir araç olmasının yanı sıra önemli bir de aksesuardır. Değeri kalitesinde gizli olan ürünleriyle ön planda olan Michael Kors Saat, kaliteyi fonksiyonel tasarımıyla birleştirmekte; modaya ve trendlere yön vermektedir.
Saat dünyasının önde gelen markası Michael Kors, klasik saat modellerine yaptığı özenli dokunuşlarla göz alıcı tasarımlara imza atarken aynı zamanda saate ruh da katmaktadır. Her zevke hitap eden tasarımlarıyla her zaman sezon ile uyum içinde bir tarz sergileyen bu saatler, ışıltılı tasarım detayını gözler önüne sererek uyumlu ve prestijli bir şıklık sunmaktadır. Michael Kors Saat, en ince ayrıntısına kadar özenle ve usta bir işçilikle tasarlanarak farkını ortaya koymakta ve alıcıların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.
Türkiye’de Saat&Saat, Konyalı Saat gibi distribütörleri olan Michael Kors saatleri günümüzün yaşam ritmiyle uyumlu lüks ve prestijli bir imaj içerirken casual yaşam tarzının elit bir yorumuyla birlikte modern zamanlara seslenen idealize estetiği yansıtmaktadır. Gerek bayan gerek erkek için lüks duygusunu estetik bir zarafetle buluşturan bu saatler, yenilikçi modayı takip ederek saat tasarımlarında en güncel tarzları yansıtmaktadır. Tasarımlarında yer alan çelik, plastik, silikon, seramik kordon çeşitliliği ve farklı kasa çeşitleriyle birçok kitleye hitap etmektedir.