Zamanın En Güzel Şekli

Zamanı ifade etmesi ve bütün insanlığın kendini buna göre ayarladığı düşünülürse saatler oldukça özel araçlardır. Tarihin en eski dönemlerinden bu yana zamanın ifade şekli olarak saatler farklı biçimlerde var olmuşlardır.

Saatler en genel olarak şu şekilde sınıflandırılmaktadırlar: Güneş saati, ateş ya da mum saati, kum saati, su saati, mekanik saat, elektronik saat(günümüz kol saatleri),atom saati. İlk saatler olan güneş saati, kum saati ve su saati Antik Mısırlılar tarafından MÖ.(16.yüz yıl) icat edilmiştir. Ateş saati uzak doğuda, kum saati Avrupa’da bir papaz tarafından 8. Yüz yılda, mekanik saatler Avrupa’da( günümüz saatlerinin temel mekanik yapılarının oluşumu da bu döneme denk gelmektedir), elektronik saatler atom saatlerinden daha az enerjiye sahip küçük yuvarlak pille çalışan günümüz kol saatleridir. Atom saatleri ise ilk kez 1949 yılında ABD’de yapılmış ve 2005 yılında geliştirilmiştir.

Günümüzde yaygın olarak elektronik saatler kullanılmaktadır. Saat sektörü son 20 yılda ciddi oranda kalite ve kapasitesini artırmış, birçok marka ve firma sektöre adını yazdırmıştır. Saatler sadece zamanın ifadesi olarak tanımlanmaktan çıkmış, özellikle erkekler için iyi bir tasarım tamamlayıcısı olarak raflarda yerini bulmuştur. Üretiminde kullanılan malzemelerin de kalitesinde ve pahalılığında ciddi oranda farklılıklar meydana gelmiştir.

Saat Tasarımda Şıklık

Saat tasarımı modaya bağlı olarak ciddi değişimlere maruz kalmıştır. Bu değişim son derece şık tasarımları ve saat modasını doğurmuştur. En çok bilinen saat markalarından Tw Steel Saat sektörde kaliteli ve modaya uygun saat modelleriyle iyi bir çıkış yakalayarak fark yaratmıştır.

Gerek Dünya’da gerekse Türkiye’de ciddi kullanıcı potansiyeline ulaşan Tw Steel Saat, özellikle büyük boy model erkek kol saatleriyle özgüvene gönderme yapan tasarımlar sunmaktadır. Hollanda merkezli olan marka 1980 yılından itibaren kullanıcılarıyla buluşan lüks saatte lider firmalardan biri konumundadır.

Saat tasarımlarında zamanı yakalamanın önemine vurgu yapan firma elektronik saatlerde büyük ve şık tasarımlı modelleriyle görüşlerini yansıtmaktadır. Su geçirmezlik özellikleri ile özellikle doğa sporları ve birçok branşla ilgilenen dünya sporcularının en çok tercih ettiği markadır. Firma Türkiye’de İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok alışveriş merkezinde satışlarına devam etmektedir.