Zamanı Gösteren Şıklık

Çok sevdiğimiz aksesuarlarımızdan olan saatleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Sadece güzel görünmesi ve ya saati göstermesi bizim için yeterli bir kriter mi? Saat seçmek aslında o kadar basit bir iş değil. Aslında bir saat dükkânına ya da bir kuyumcuya girer saatiniz alır çıkarsınız. Bunda beis yok.

İş saatinizi kolunuza taktıktan sonra başlıyor. Kaliteli bir saat çelik kasalı olup alerji yapmaz. Altın kaplama bile olsa bazı saatlerin kasasında bulunan nikel maddesi yeterli gelmediğinden cildinizi tahriş edecektir ve hevesle aldığınız saat kolunuzu değil kutusunu bekleyecektir.

Öte yandan saatinizin rakamlarını kaplayan cam yüzeyin de malzeme seçimi iyi olmalı. Buharlaşan oksitlenen bir malzemeden yapılan saat camı ya da paslanan adi bir tenekeden yapılmış kenarlıklar saatiniz kolayca bozulmasına neden olacaktır. Çünkü bu tür malzemeden yapılan saatler suyu rahatlıkla geçirir. Sevdiğimiz bir saati korumak için suyla her işimiz olduğunda saati çıkarmak zorunda kalmak çok can sıkıcı bir durum.

Erkek saatleri de güzeldir ama bayan saatleri daha da göz alıcı ve eğlenceli. Zengin süsleme çeşitleri narin ve estetik yapısı ile hem bir künye şıklığında olabilir.

Gelişen teknolojiden payını saatlerde almış. Dijital saatler bunun en güzel örnekleri. Birbirinden güzel bayan saatleri için kol çeşitleri de çok fazla. Ne olursa olsun metale alerjisi olanlar için deri kol, zincir kol ya da tarz isteyenlere iplik detaylı kol seçenekleri ile saatinizin kolları değiştirip zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Ayrıca rakamların etrafını süsleyen parlak taş motifleri de çok güzel görünüyor.

Sevdiklerinize armağan olarak da düşünebileceğiniz bayan saatleri anneler gününde ve ya sevgililer gününde hoş bir hediye olabilir. Ayrıca yöresel gümüş işlemeli saatler, çiçek desenli kasaya sahip saatler de çok şık modeller arasında.

Bayan saatleri arasında en çok rağbet görenler ince ve altın kaplama saatler. Öğrenci hanımlar daha dinamik modelleri tercih ederken minik hanımlar da çizgi film karakterli saatlerden hoşlanıyor. Saat firmaları fanatik bayanları da unutmamış. Tuttuğunuz takımın renklerinizden yapılmış saatinizi takarak ne kadar fanatik bir taraftar olduğunuzu gösterebilirsiniz.