Saatiniz İle Şıklığı Tamamlayın

kadın saatleriSaatler şıklığımızı tamamlayan bir diğer en önemli aksesuarlardandır. Bizler bayanlar olarak bazı konularda seçimlerde zorlanmakta olup neyi alıp alamayacağımıza karar verememekteyiz. Kadın saatleri oldukça şık ve birçok tarzda tasarlanmıştır. Öncelikle kol saatleri ile ilgili olan bazı önemli hususları sizinle paylaşmak isteriz. Alacağınız saatin kasasına, camına ve kordon- kayışına dikkat etmeniz gerekir. Kol saati kasası, kadranın ve göstergenin olduğu bölüme denilmektedir. Genelde yuvarlak veya dikdörtgen olurlar. Kasanın görevi dışarıdan gelen olumsuz etkenlerden saati korumaktır. Ayrıca saatin arkasında açılabilme olasılığı olan kapaklar vardır, bu kapakların sebebi pil bitimindeki oluşumu engellemektir.

 

Kol saatini kolumuzda taşıyabilmemiz için kayış ya da bilezik kullanılır. Deri kayışlar çiftlik hayvanından ya da suni deriden yapılır. Diğer bilezik ise genelde kasanın malzemesinden elde edilir. Günümüzde kol saatlerine bakıldığı zaman camlarının safir kristalden üretildiğini biliriz. Çizilmelere dayanıklı olduğu için safirden yapılır.

 

Kadın kol saatleri arasından genelde taşlı ve altın renkliler tercih edilir. Zevkler ve renkler tartışılması da, birçok bayanın kullandığı saat modelleri standart olup daha çok klasiklere yönelirler. Spor tarzlı bir kol saatini ancak 20-22 yaş arasındaki bayanlar tercih etmektedirler. Bu yaşların üzerinde olan bayanlar ise genelde etrafı taşlı ya da tamamen sade bir kol saati ile mutlu olabiliyorlar. Kadın saatleri arasında taşlı, sade, renkli, ince ve kalın gibi birçok model mevcuttur. Eğer bileğiniz çok kalın ise, ince bir kol saati ile tamamlamanız daha doğru olacaktır. Bileğiniz aksine ince ise de, kalın bir kol saat ile bileğinizi daha kibar ve standart bir bilek görünümüne kavuşturabilirsiniz

 

Tercih edeceğiniz saatin imaj yönünden çok etkili olduğunu bilmenizi isteriz. Bayanlar olarak yaptığınız işe göre de kol saati seçimi yapmanızda fayda vardır. Klasik saatler genelde düz ve yuvarlak şekildedirler ve iş hayatınız da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir. Spor saatler, kesinlikle iş hayatınızın dışında kullanmanız gereken bir modeldir. Günlük saatleri evinizde veya arkadaş ortamında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Son olarak da abiye saatlerimiz mevcuttur bunları da elbette ki özel geceler de ve davetlerde kullanmanız oldukça uyumlu görünecektir. En doğru seçimi yaparak en güzel kol saatine sahip olmak sizin elinizdedir.