Saat Tercihlerinde Orjinal Markalardan Vaz Geçmeyin

20/09/2015 Saat 0 Comments

Günümüzde saat sadece bizlere zamanı gösteren birer araç olarak değil giyim tarzımızı tamamlayan ve bizlere şıklık ve zarafet katan aksesuarlar olarak kullanılmaktadırlar. Gelişen teknoloji sayesinde akıllı telefon ve tablet gibi cihazlar ile tüm zamansal işlemlerimizi hallettiğimiz çağımızda zamanı öğrenmek için saat kullanımına gerek kalmamıştır.

 

Ancak buna rağmen insanlar saatlerin getirdiği şıklık ve bizlere kattığı karizmatik duruş nedeniyle saat kullanmaya devam etmektedirler. Bu nedenlerle günümüzde saatler bir statü göstergesi ve bir tarz belirleyici aksesuar olarak kullanılmaktadırlar.

 

Saat kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi size şıklık ve karizma katması için tercih ettiğiniz saat modellerinin mutlaka orijinal üretim olmasıdır. Çünkü saatler orijinal olup olmadıkları çok kolay anlaşılabilen ürünlerdir. Her ne kadar piyasada birebir çakma modelleri tabiriyle müşterilere sunulmaya çalışılsa da sahte ve taklit saatler hemen fark edilmektedirler. Örneğin gerçek bir dkny saat ile taklidi arasındaki fark hem saatin tasarımından hem de kullanılan malzemelerin kalitesinden belli olmaktadır.

 

Saat kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken ikinci husus ise kullandığınız saatlerin giyim tarzınızla mutlaka uyumlu olması gerektiğidir. Örneğin klasik bir giyim tarzını seçen ve takım elbise giyen bir erkeğin aşırı spor tarzda bir saat kullanması oldukça itici bir seçim olacaktır. Bu durum takım elbise altına spor ayakkabı giyilmesine benzemektedir ki takdir edersiniz çok rüküş bir görüntü ortaya koymaktadır. Aynı şekilde spor giyim tarzını seçen erkeklerin de klasik saat modellerinden uzak durmaları gerekmektedir.

Bu durum spor giyinen bir erkeğin dinamizmine gölge düşürmektedir. Örnek vermek gerekirse spor giyinen bir insanın klasik tarzda bir saat kullanması kumaş pantolon üzerine spor bir tişört giyilmesi gibi abes bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu gibi tercihler erkeğin karizmasının ortadan kalkmasına neden olmaktadır.
Benzer şekilde kadınların da kendi giyim tarzlarına göre takacakları dkny saat modellerini tercih etmeleri gerekmektedir. Spor giyim tarzını tercih eden bayanlar kendi giyim tarzlarına uygun spor saat modellerini internet üzerinden veya alışveriş merkezlerindeki ünlü saat satıcılarından temin edebilirler.