Köklü İsviçre Markası: Tissot Saat!

İlk çağlardan beri zamanı ölçmek insanoğlu için ciddi bir uğraş ve ihtiyaç olmuştur. Günün hangi zaman diliminde olduğunu anlamak için önceleri güneşten yardım alan insanlar zamanla teknolojinin de gelişmesiyle birlikte daha pratik ve kesin yöntemler ortaya koymayı başarmıştır.

 

Günümüzdeki anlamıyla ilk teknik saatler üretildikten sonra hızla yayılmış ve insanlar için zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Köklü saat firmalarından biri olan Tissot 1853 yılından beri çeşitli modelleri ile müşterilerin beğenisine sunulmuştur. Kol saati markaları arasında esaslı bir yere sahip olan tissot saat modelleri her yaştan ve her zevkten müşterinin beğenisine uygun çeşitleri ile uzun zamandır tercih edilmektedir.

 

Köklü firmaların müşterilerine sunduğu pek çok artı göz önüne alındığında Tissot da pek çok avantaja sahip olduğu söylenebilir. Üretilen modellerin pek çoğunda safir cam kullanıldığı için pek çok darbeye rağmen camı çizilmez. Kasa tercihi ise genellikle çelikten yana kullanılarak gerekli dayanıklılık sağlanmıştır. Ayrıca pek çok ünlü isme ve çeşitli spor organizasyonlarına özel tissot saat modelleri de piyasaya sürülmüştür. Köklü bir geçmişe sahip olan markalarda olduğu gibi kullanım ömrü de oldukça uzundur. Marka İsviçre kökenli olup ismi de üretildiği bölgenin mitolojilerinden esinlenilerek yaratılmıştır.

 

Günümüzde artık vazgeçilmez birer aksesuar haline gelen saat markaları arasında saygın bir yere sahip olan Tissot saat modelleri her zevke ve her keseye hitap eden modelleri ile pek çok mağazada ve hemen hemen her saatçide satılmaktadır. Artık saatler pek çoğumuz için yalnızca zamanı göstermek için kullanılmamaktadır. Çünkü estetik anlamda kıyasıya bir rekabete giren saat firmaları her geçen gün insanı hayrete düşüren modelleri ile müşterilerini şaşırtmaya devam etmektedir. Bu durum da tabii ki saat tercihlerinin giyim zevklerine ya da tarza göre şekillenmesine neden olmaktadır.
Hızla değişen modanın her alanında kendine yer bulmayı başaran saatler, insanoğlu için her zaman gerekliliğini sürdüren bir ihtiyaç olarak kalacaktır. Swatch grup bünyesinde üretilen modeller, pek çok teknik ve darbe testinden başarı ile geçerek sınıfında lider markalar arasında yer almayı başarmıştır.