Erkeklerin Saat Tercihleri

erkek saatErkekler için aksesuar denildiği zaman akla ilk gelen tabii ki saatlerdir. Saati takmanın asıl amacı zamanı kontrol etmek olsa da birçok erkek saatini kıyafetini tamamlamak için takmaktadır. Erkeklerde en şık duran aksesuar saattir.

Pahalı saat takmaktan ziyade kıyafete özellikle de kemer ve ayakkabı ile uyumlu saatler takmak önemlidir. Erkek saatleri modellerine göre değişiklik göstermektedir. Klasik giyime uygun saatler olduğu gibi spor giyime de uygun saatler bulunmaktadır. Bunun dışında bazı saatler hem spor hem de klasik giyim için üretilmiştir.

Yine birçok saat markası bulunmaktadır. Bu markaların başlıcaları Swatch, Gucci, Tommy Hilfiger, Cerrutti 1881, Hugo Boss, Emporio Armani, Diesel, Fossil, Guess, Gc, Skagen, Adidas, Lacoste, Raymond Wail, Seiko, Casio, Cerruti, Burberry, Tag Heuer, Puma, Victorinox. Erkek saatleri bayan saatlerine göre biraz daha büyüktür.

Saat seçerken marka dışında önemli olan bir diğer nokta da renk seçimidir. Kimisi klasik olarak siyah ya da gri saat takarken kimisi de renkli saatleri tercih etmektedir. Asıl önemli nokta ise bu renklerin kıyafete uyumu olacaktır. Saat fiyatlarına gelecek olursak eğer bu büyük değişim göstermektedir. Çok ucuza erkek saatleri bulabileceğiniz gibi oldukça pahalı saatler de bulabilirsiniz. Bu saatin kalitesine göre değişecektir. Zaten özellikle Afrika’dan gelen saatçileri artık her yerde görmek mümkündür.

erkek saat1Saatler teknoloji ile beraber her geçen yıl değişim göstermektedir. Son olarak çıkan akıllı saatlerle internete bağlanabilmekteyiz. Akıllı saatlerle internete bağlanabilir, Gps üzerinden haritaya bakabilirsiniz. Ayrıcı nabız kontrolü yapabilir, kalorinizi hesaplayabilirsiniz. Bu saatler de son zamanlarda oldukça kullanışlı hale gelmiştir. Ancak yine de klasik saatler vazgeçilmezdir. Bütçenize göre seçeceğiniz saatlerin kullanışlılığına özellikle dikkat etmelisiniz. Saatler ihtiyaçlarınızı görmenin yanı sıra şıklığınızı da tamamlamalıdırlar.

Erkekler bayanlara göre saatlere daha çok önem vermektedirler. Üreticiler de bu noktaya dikkat etmekte ve erkek saatlerini çok daha farklı modellerde yapmaktadırlar. Rengârenk ve şık tasarımları saatleri internet üzerinden de rahatlıkla seçebilmektesiniz. Online olarak saat satışı gerçekleştiren birçok site bulunmaktadır. Tercihinizi en güzelinden yana kullanmanız dileğiyle.