Erkek Saatleri İle Şıklık Katın

Aslına bakarsanız saat dediğimizde akla ilk gelen kıyafetlerle uyum içerisinde olan, dikkat çekici, erkek için gücü simgeleyen bir aksesuardır. Erkeklerin saat merakı çok küçük yaşlarda başlamaktadır. Eskiden yelek ceplerine koyulan köstekli saatler kullanılırdı. Bu saatler herkeste bulunmaz ancak ekonomik durumu iyi olan erkekler bu saatleri kullanırlardır. Bu saatler gümüş ve altından olduğu gibi diğer materyallerden de yapılırdı.

 

Erkek saatleri günümüzde çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Saat kadınlardan ziyade erkekler tarafından daha çok kullanılan bir aksesuar olduğu için herkese hitap edecek modeller bulunmaktadır. Yakın geçmişimize bile baktığımızda çok şık saatler görmem mümkündür. Ancak günümüzde o kadar güzel ve gösterişli saatler yapılıyor ki erkekler bu saatlere sahip olabilmek için kıyasıya rekabet içindeler. Üstelik birçok insan tek saatle yetinmemekte bir kaç saat hatta saat koleksiyonuna sahip olanlar insanlar görmek mümkün.

 

Bana göre saatlerin erkeklerde en iyi durduğu kıyafet takım elbisedir. Çünkü takım elbiseler ve şık bir saat kombin yapıldığı zaman erkeklerde bir güç gösterisi haline dönüşebiliyor. Saatin ne kadar önemli bir aksesuar olduğunu bu sayede daha çabuk anlarız. Saat yıllar boyu kendini geliştirerek üretilen bir aksesuardır. Zaman içinde sürekli kendini yenilemiş farklı tasarımlarda karşımızda çıkmıştır. Öyle ki dünyaca ünlü tasarımcıların ürettiği saatler bir servet değerindedir. Bunlara ücretini ödeseler dahi herkes sahip olamaz, ancak şanslı insanlar bu saatlere sahip olurlar.

 

Kadın için takı ne ise erkek için saatte odur. Erkeğin saat dışında her kıyafetle kullanabileceği bir aksesuarı yoktur. Bu kadar dar olan bir çerçevede saatlere hak ettiği değeri vermek gerekir. Erkek saatleri günümüzde binlerce çeşit olarak sıralanabilir. Saatin pahalı olması bireye yakışacağı anlamına gelmez tabi ki. Erkekler bilek kalınlıklarına, vücut tiplerine ve boylarına göre saat seçimi yapmalıdır Hatta ten renginin bile saat seçiminde büyük önemi vardır.

 

Kendine uymayan bir saati aksesuar olarak kullanan bir erkek şık olmaktan çıkıp komik duruma düşebilir. Saat erkekler için bu kadar büyük bir önem taşıyorken saat üreticilerinin yelpazeyi bu denli geniş ve canlı tutması normaldir.