Diesel Saatlerin Özellikleri

Diesel, marka yolculuğuna 1978 yılında başlayan, birçok alanda ürünleri bulunan özellikle hazır giyim ve saat alanında kendini dünyaya kanıtlamış markalardandır. Saat gibi kendini kanıtlaması zor bir alanda var olmayı başarmış, hatta bir tık ötesine geçip en önemli birkaç markadan biri olmayı başarmıştır. Diesel’i diğer markalardan ayıran en önemli özelliği, tasarım ve kaliteye rakiplerine göre çok daha fazla önem vermesidir.

Diesel kol saatlerini görünüm olarak ele aldığımızda;

Erkek, kadın ve unisex saatler üreterek tasarımda çeşitliliğe çok önem verir. Erkek saatlerinde genelde kalın kasa kullanan Diesel, kadınlara daha ince kasalı saatler de sunmaktadır. Kasanın kalın olması, barındırdığı birçok fonksiyondan dolayı altyapısal bir gereklilik olsa da bir yandan da, gösterişli bir duruş sağlamaktadır. Ancak kadınların erkeklere göre hem daha minyon ve narin olması hem de daha zarif ürünler tercih ediyor olması, Diesel’i kadın saatlerinde ince kasalara yöneltmiştir.

            Diesel saatler şekil bakımından da kendini kısıtlamamaktadır. Yuvarlak saat modellerinin yanında; kare ve dikdörtgen gibi saat modelleri bulmak da mümkün. Spor saatler genelde yuvarlak olarak tasarlansa da Diesel’in çok şık kare ve dikdörtgen modellerini de inceleyebilirsiniz.

 

Hem analog, hem dijital hem de dijital ve analog saat modelleri mevcut. Diesel bu noktada seçimi kullanıcıya bırakmaktadır. Diesel kullanıcıların seçim yaparken sadece modele odaklanmaları için aynı saatin farklı renklerini üretmektedir. Yani öncelikle modeli beğenin, beğendiğiniz modelin istediğiniz rengini zaten çok büyük ihtimalle bulacaksınız.

 

Diesel kol saatlerine yapısal olarak baktığımızda;

Kasada; Çelik, seramik, alüminyum, deri, silikon ve plastik gibi malzemeler kullanırken, kayışta; çelik, alüminyum, plastik, silikon, pirinç kullanmaktadır. Bu malzemeler genelde karışımlarla oluşturulduğu için çok dayanaklı ve sağlam olmaktadır.

 

Diesel’in kasasının genelde kalın olmasının önemli sebeplerinden biri de içinde birçok fonksiyon barındırıyor olması. Knorometre, zemin aydınlatma, alarm ve takvim gibi özellikler hemen hemen tüm modellerde mevcuttur. Aynı zamanda yüzücüleri de düşünen Diesel saatler, 50 metreye kadar su geçirmemeyi garanti ederken 100 metreye kadar dalış imkânı sunmaktadır. Kısacası, kadın ya da erkek olduğunuzu, klasik ya da spor giyindiğinizi, büyük ya da küçük saatlerden hoşlandığınızı dert etmeden idealinizdeki saati Diesel’de bulabilirsiniz.