Bayan Saati Alırken Dikkat

Kadınlar her zaman detaylarla şıklığı yakalamayı bilir. Bu detayların en başında da saat gelmektedir. Bunun farkında olan saat üreticileri, birbirinden farklı model ve kalitede saatler üretmektedir. Bayan saatleri, erkek saatlerine göre çok daha fazla çeşittedir. Bu yüzden bayanlar saat seçerken erkeklere göre çok daha fazla zorlanırlar.

Saat almayı düşünen bayanlar ya da bir bayana saat armağan edecek erkekler için bu yazıda bayan saati alırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları derledik.

Öncelikle nasıl bir saat almak istediğinizi belirleyin. Örneğin bu saati sadece özel günlerinizde mi kullanmayı düşünüyorsunuz yoksa hem özel hem de günlük yaşamınızda kullanacak mısınız? Eğer sadece özel günlerde kullanacağınız, özel bir saat olacaksa biraz daha özgür hareket edebilirsiniz. Katıldığınız düğün, gece gibi yerlerde güzel taşlı bir saat her zaman dikkat çeker. Ancak saati günlük yaşamınızda da kullanacaksanız, taşlı ve parıltılı bir saat çok dikkat çekeceği için az taşlı ve az parıltılı saatler tercih etmelisiniz.

 

Tabii taşlı bir saat alınacaksa önce bütçeyi belirlemek gerekiyor. Bütçeniz yüksek bile olsa günlük yaşamda da kullanılacak saatlerde çok büyük taşlar tercih etmeyin. Tam tersi bütçeniz düşükse ve taşlı, altın kaplama bir saat almayı düşünüyorsanız; önceliği taşlara vererek daha ince kaplamaları tercih edin. Kimse saatin kaplamasının ne kadar olduğunu göremez ama taşlarını görür. Aynı zamanda düşük bütçeyle düşük standartlarda taşlı kaplamalı bir saat yerine yüksek standartlarda daha spor modellere yönelebilirsiniz.

 

Herhangi bir alerjiniz var mı? Bayan ciltleri genelde erkeklere göre daha hassastır. Bu yüzden bir takım maddeler bayan ciltlerini kolaylıkla tahriş edebilmektedir. Özellikle hediye olarak alınacaksa kullanacak kişinin herhangi bir alerjisi olup olmadığı kesinlikle önceden öğrenilmelidir. Metallere alerjisi olan kişiler için seramik saatler şık bir alternatif olabilir.

 

Klasik bir saat alacaksanız, kare ve dikdörtgen; spor bir saat alacaksanız yuvarlak kasa modellerini tercih edin. Spor saatler genelde canlı renklerde olduğu için çok dikkat çeker bu yüzden saati almadan önce daha çok hangi renklerde giyindiğinize karar verip uyumlu renk tercih edin.

 

Saatin dışarıdan alabileceği darbelere ne kadar dayanıklı olduğunu öğrenin. Eğer hareketli ya da sakar olduğunuzu düşünüyorsanız, zor çizilen ya da çizilmeye karşı garantisi olan saatleri tercih edin.
Son olarak saatin garantili olmasına dikkat edin. Kaliteli bayan saatleri her zaman garantilidir. Garanti belgesini saklayarak herhangi bir sorun yaşadığınızda mağdur olmadan sorununuzu çözebilirsiniz.