Aksesuardan Daha Ötesi Saat

erkek saatleriAksesuar artık sadece kadınlar için değil erkekler için de vazgeçilmezdir. Erkekler artık tarzını güçlendirmek ve kişiliğini yansıtmak amacıyla aksesuar kullanmaktadır. Kadınlar ise aksesuarı tarz, yatırım veya süs olarak kullanabilmektedir. Erkek aksesuarlarının en başında erkek saatleri geliyor.

Şıklık günümüzde sadece kıyafetten ibaret olmamakta ve çeşitli aksesuarlar bazen giydiğimiz kıyafetlerden daha çekici ve göz alıcı olabiliyor. Artık aksesuar kullanımında erkekler kadınlar ile yarışıyor. Bazen bir saat, güzel bir yüzük ve ya şık bir kol düğmesi erkeğin tarzını yansıtır. Özel günler ve gecelerde özellikle resmi davetlerde güzel bir kol düğmesi ve ya tarz bir saat bir erkeğin tarzını yansıtır. Peki, tarz bir saat nasıl olmalı, erkek saatleri seçilirken nelere dikkat edilmeli?

Erkek saatleri artık toplum içerisinde bir prestij ve kalite aracı olarak öne çıkmaktadır. Erkekler kendini ifade etmek istediği şekilde kol saati kullanmaya özen gösteriyor özellikle. Bazen çılgın ve sportmen, bazen duygusal, bazen ise son derece şık bir beyefendi olarak yansıtan saatler erkeklerin kişiliğinin dışa vurumudur.

Erkek saatleri modasında biraz daha büyük kadrana sahip, kayışları daha geniş olan saatler ön plana çıkmaktadır. Yine klasik saat modellerini tercih eden beyler için üreticiler küçük kasalar ile yeni model saatler üretmektedir. Saat kayışlarının suya dayanıklı olması açısından ve diğer kayışlardan daha hafif olması sebebiyle silikon kullanılmış olması erkeklerce tercih edilmektedir. Saat kullanırken diğer aksesuarlarda aşırıya kaçılmamalı, örneğin kol düğmesini saatle ve ya saatle yüzüğü betimlenmelidir. Aşırıya kaçılması ve ya üç aksesuarın aynı anda kullanılması görüntü açısından hoş olmayacaktır.

Tabi erkek kol saatlerinin önemli olan bir diğer unsuru ise maddi fiyatı tabi ki. Eğer maddiyatı gözden çıkarırsanız eşsiz saatlere sahip olabilirsiniz. Fakat yine küçük meblağlar ile de şık ve tarz saatlere sahip olabilirsiniz. Erkek saat markaları söyleme yerine ülke ismi söylemek daha mantıklı olacaktır. Eğer paranızı gözden çıkaracaksanız dünyanın en iyi saat üretim firmaları İsviçre’de bulunuyor. İsviçre erkek saatlerinin anavatanı olarak biliniyor. Tabi ki saatlerin kaliteli olması fiyatını biraz yükseltmekte fakat saatlerin şıklığı ve güzelliği karşısında ise birçok kişi İsviçre saatlerini tercih etmektedir.